In Rotterdam kunnen zeker 10.000 banen worden geschapen in de groene economie. Dat zegt GroenLinks-lijsttrekker Arno Bonte vandaag in een debat van de FNV. ,,Sociaal beleid begint met werk en kansen voor iedereen. Elke windmolen levert maar liefst zeven nieuwe banen op. Isolatie van woningen levert nog eens vele duizenden banen op.”

GroenLinks wil de recessie te lijf gaan met nieuw werk. ,,Investeren in de groene economie kost de overheid niet veel geld. Windmolens zijn winstgevend. Hetzelfde geldt voor isolatie van woningen. De eigenaren verdienen dat dubbel en dwars terug op hun energierekening.”

Arno Bonte wil dat de gemeente de groene economie flink gaat stimuleren. ,,Nu is het voor energiebedrijven bijvoorbeeld lastig om een windmolen geplaatst te krijgen. Huurders mogen vaak geen zonnecollectoren op het dak plaatsen. En veel huizenbezitters weten niet precies hoe ze hun huis zuiniger kunnen maken en hoe dat nou precies werkt, zo’n warmtepomp of zonneboiler. Als de overheid actief helpt om deze groene investeringen op gang te brengen, levert dat alleen al in Rotterdam duizenden extra banen op.”

Bonte vindt dat groene politiek hand-in-hand gaat met sociaal beleid. ,,Als meer mensen zelfstandig in hun bestaan kunnen voorzien dan nu, dan blijft de begroting van de gemeente gezond, ondanks de recessie. Het mes snijdt aan veel kanten tegelijk: bewoners zijn minder geld kwijt aan energie, de uitstoot van broeikasgassen neemt af en het levert een nieuwe economie op die toekomstbestendig en schoon is.”